Rozwój Szkoły
img

Idea Szkoły Psychoterapii Crescentia pojawiła się w 2015 roku, gdy Olga Olszewska i Artur Kołakowski zapragnęli nieść kaganek oświaty psychoterapeutycznej do miast, w których dotychczas dostęp do szkoleń był utrudniony. Z tego względu pierwsze edycje ruszyły: w Toruniu w 2016 roku i w Szczecinie w 2017 roku.

Początkowo Crescentia była małą szkołą. Obecnie rozrosła się i do końca  2020 roku ma liczyć dziewięć  edycji: w Toruniu, Szczecinie, Warszawie i Łodzi. Mimo naszego wzrastania zależy nam bardzo na tym, by nadal zachować kameralny charakter. Chcemy, żeby Uczestnicy czuli się swobodnie w swoich grupach, mieli szansę na integrację, wymianę pomysłów i doświadczeń. W związku z tym, mimo że PTTPB nie ogranicza liczby uczestników szkolenia, przyjmujemy na rok mniej niż trzydzieści osób. Rocznik jest dzielony na dwie podgrupy na zajęcia pracy własnej i superwizje.

Uważamy, że zajęcia pracy własnej są jednym z wielkich atutów Crescentii. Prowadzone są przez dr nauk med. Monikę Szaniawską, będącą nie tylko psychoterapeutą i superwizorem-dydaktykiem PTTPB, ale też psychoterapeutą i superwizorem terapii schematów certyfikowanym przez International Society of Schema Therapy.

Z informacji zwrotnych od Uczestników wiemy, że odbierają pracę własną jako niezwykle cenne doświadczenie, rozwijające emocjonalnie i poznawczo.

Wierzymy, że psychoterapeuci są klinicystami, czyli osobami mającymi odpowiednie kompetencje zarówno w stawianiu diagnoz, jak i leczeniu (słowem). Dlatego wielką wagę poświęcamy uczeniu psychopatologii, właśnie od tego tematu zaczynając szkolenie na roku zerowym i poświęcając mu dwa zjazdy. Zależy nam na tym, aby nasi Terapeuci umieli nazywać objawy zaburzeń psychicznych, tworzyć opis stanu psychicznego pacjenta, rozpoznawać zespoły psychopatologiczne i mieć dobrą orientację w zakresie współpracy z lekarzami psychiatrami.

Duże znaczenie przywiązujemy do doboru Wykładowców. Zapraszamy do współpracy osoby mające w prezentowanej dziedzinie zarówno głęboką wiedzę teoretyczną, jak i bogate doświadczenie kliniczne. Bardzo zależy nam na tym, aby nasi Absolwenci poruszali się swobodnie w wielu obszarach terapii poznawczo-behawioralnej, uwzględniając przy tym jej trzecią falę. Mamy ambicję być nowoczesną szkołą psychoterapii, która z jednej strony szanuje tradycję i jej osiągnięcia, a z drugiej – jest otwarta na nowe odkrycia i style pracy terapeutycznej.

Uważamy też, że podstawą wszelkiej terapii jest dobra relacja i współpraca, dlatego na różnych etapach szkolenia rozwijamy ten temat, szczególnie dużo uwagi poświęcając mu podczas zjazdów dotyczących dialogowi motywującemu oraz na superwizjach.

 

edycje szkoleń
Szkoła Psychoterapii Crescentia
ul. Mickiewicza 8/6
01-517 Warszawa
Alior Bank
14 2490 0005 0000 4500 7130 3662
rekrutacja
798 586 566
rekrutacja@crescentia.pl
godziny pracy Działu Rekrutacji
poniedziałek: 12-15
wtorek: 09-12
środa: nieczynny
czwartek: 09-12
piątek: 09-12
kontakt z Biurem Szkoły
514 425 401
biuro@crescentia.pl
godziny pracy Biura Szkoły
poniedziałek: 11-14
wtorek: 09-12
środa: nieczynny
czwartek: 09-12
piątek: 09-12
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
Facebook